[Video]:Cristiano Ronaldo përshëndetet në mënyren Islame Selamu Alejkum

Njëri nga futbollistët më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo, ka pranuar se kohët e fundit shpesh po flet për islamin.Ka pasur spekulime se CR7, i cili është katolik, mund të konvertohet në islam, ndërsa vet lojtari nuk ka mohuar diçka të tillë.

“Religjioni nuk duhet t’i ndajë njerëzit dhe të sjellë luftëra. Religjionin e ka krijuar Zoti për të jetuar në një komunitet.

Ronaldo në disa raste i ka ndihmuar palestinezët, sidomos fëmijët. Kujtojmë që në fund të vitit të kaluar, ai shiti “Këpucën e Artë” për 1.5 milion euro dhe paratë i dhuroi për ndërtimin e shkollave në Gaza. Nga ana tjetër, ai ka bërë veprime anti-izraelite duke qenë se është kundër dhunës që ky vend ushtron mbi palestinezët. Të gjitha këto, jo rrallë herë janë shfrytëzuar për të përhapur spekulime se portugezi e ka pranuar islamin.

Cristiano Ronaldo takohet me mikun e tij Khabib dhe pershendetet ne menyren Islame Zoti e ruajt!

Khabib Nurmagomedov with Cristiano Ronaldo

When two greats from two different worlds cross paths. Khabib "the Eagle" Nurmagomedov and Cristiano Ronaldo. For all Khabib fans who happen to be Leo Messi fans too, DO NOT argue on who's a better footballer with Khabib. Safety first haha!

Posted by Muslim MMA Fighters on Saturday, February 10, 2018