Sa fëmj ka Cristiano Ronaldo.?

ronaldo

Ai njihet si njëri ndër futbollistët më të mirë që ka shkelur ndonjëherë në një fusë futbolli. Është miliarder, drejton biznese të tijat është fytyra e plot markave kryesore sportive.

Cristiano Ronaldo edhe publikisht e ka pranuar se ai ka edhe dy fëmijë të tjerë.Mediat botërore spekuluan se ai ishte bërë baba pak kohë më parë i binjakëve të lindur nga një nënë surrogate identitetin e të cilës portugezi ka paguar që të fshihet.Ai në një postim në rrjetin social Facebook me të përfunduar angazhimin me kombëtaren ka pranuar se ai do ta ketë rastin që t’i shohë fëmijët e tij për herë të parë.

Kujtojmë se Ronaldo ka një fëmijë, Cristiano Jr në të njëjtën formë sikurse dy fëmijët tjerë, nga një nënë identiteti i të cilës nuk dihet, por që portugezi e ka takuar në SHBA.Ndërkohë besohet se edhe e dashura e tij aktuale, Georgina Rodriguez është shtatzënë dhe kështu Ronaldo mund të bëhet shumë shpejt me katër fëmijë.

Dhe përveç që është fitues i disafishtë i topit të artë, është koha që të shohim një tjetër element të jetës së tij – shtëpinë luksoze të futbollistit.

Ylli Real Madridit, 32 vjecari Christiano Ronaldo, ndodh shpesh t’i qerasë ndjekësit e tij në instagram me shtëpinë në të cilën jeton, një vilë luksoze 4.8 milionë dollarëshe në La Finca, një zonë në Pozuelo de Alarcon, e cila ka shtatë dhoma gjumi dhe tetë banja.

Sigurisht, në mesin e këtyre dhomave ai i ka dhënë prioritet edhe infermierisë, pasi familja e tij po zgjerohet dhe së fundmi u bë baba i binjakëve Eva Maria dhe Mateo dhe një vajze tetë javëshe, Alana Martina, të cilën e ka me të dashurën aktuale Georgina Rodriguez.

Brenda kësaj shtëpie ai ka një palestër, një fushë të vogël futbolli e po ashtu edhe një pishinë.