Thursday, January 18, 2018
Ballina Blog Faqe 80

Shëroni VENAT E ZGJERUARA dhe Thembrat e çara me këtë produkt shtëpiak

1234
Ka dy mënyra për të trajtuar venat e zgjeruara duke përdorur domate të kuqe të pjekur dhe të gjelbër.Trajtimi i venave te zgjeruara me domate te gjelbër.Domate jeshile është një ilaç shumë i thjeshtë në shtëpi për të luftuar me venat e zgjeruara E gjitha cka ju duhet të bëni është të lani një domate të gjelbër dhe te preni...

Ju të gjithë e keni përdorur gabim dollapin poshtë furrës, do të mahniteni për çka shërben

shporeti-0-98
Shumica nga ne në atë dollap kryesisht lëmë gjërat e nevojshme, siç janë letrat e kuzhinës, foliet dhe mjete të tilla, shkruan Express, përcjell Portalb.mk. Por a i keni bërë ndonjëherë vetes pyetjen se çfarë shërben ai dollap?! Dollapi poshtë furrës elektrike, ndryshe quhet “dollap i nxehtë” meqë shërben që të ruhet nxehtësia e ushqimit rreth 2 orë pasi që të...

Çfarë ndodh nëse shkulim një flok të bardhë

floket-09
Dalja e flokëve të bardhë është padyshim një prej momenteve më të sikletshme, sidomos për femrat. Duket e tepruar, por floku i parë i bardhë shihet si simbol i plakjes. Shumë njerëz mendojnë se flokët e bardhë dalin për shkak të stresit, ose që shtohen më shumë pasi e keni shkulur një të tillë. Gjithçka është e pavërtetë, dhe më...

Ju ka ngecur hala e peshkut në fyt? Ja çfarë ju duhet të bëni menjëherë!

peshku
Ju jeni duke ngrënë një copë bukur të peshkut të përkryer të gatuar që është kënaqësi e buds tuaj shije dhe pastaj kjo ndodh. Ndjeni një kockë peshku të kapur në fyt. Ajo që filloi si një vakt i këndshëm shpejt kthehet në një situatë të pakëndshme dhe potencialisht të dhimbshme. Kollitja zakonisht është instikti juaj i parë dhe ai...

Pothuajse sa Tirana, ky është qyteti më i pasur në Shqipëri

audi-0
Tirana si kryeqyteti i Shqipërisë është dhe kryeqendra e të ardhurave më të larta. Po ashtu është qyteti ku individët arrijnë që të kursejnë më shumë dhe kanë më shumë pasuri të vendosur si depozita nëpër bankat e nivelit të dytë, në raport me popullsinë përkatëse. Por, cili ëshë qyteti që vjen me një diferencë të vogël pas Tiranës me...

Gjermani: Betejë e vërtetë mes familjes shqiptare e asaj serbe, katër të plagosur

incident-098
Një mosmarrëveshje afatgjate, midis dy familjeve të mëdha fqinje në Wuppertal-Vohwinkel të Gjermanisë, të hënën ka eskaluar në betejë të vërtetë. Katër persona kanë pësuar plagë të rënda dhe janë dërguar nëpër spitale, njofton portali „Shtegu“. Policia gjermane tashmë i ka filluar hetimet më të hollësishme. Në rrugë të hapur, anëtarët e të dy familjeve janë zënë duke përdorur thika,...

Vetëvritet duke u hedhur nga kati i tetë, por mbyti edhe një fëmijë që i ra sipër

banese-0
Një fëmijë ka vdekur aksidentalisht, që ende nuk kishte mbushur dy vjet, kur sipër tij ra një burrë që kërceu nga kati tetë i një ndërtese në Zaporizhia të Ukrainës. Babai i vogëlushit ka qenë dëshmitar kur ra 39-vjeçari, por nuk kishte si të intervenonte, transmeton Telegrafi. Që të dy kanë mbetur të vdekur, me gjithë përpjekjet mjekëve për t’i shpëtuar.Vogëlushi...

Donatoret musliman e bejne me shtepi, i krishteri u thote “Allahu u shperblefte”

sevap-0
Familja 3 anetareshe e Marijan Bibaj nga Gjakova behet me shtepi te re. Kjo erdhi ne saje te angazhimit te shoqates “Jetimat e Ballkanit” ne krye me hoxhen Halil Kastrati. Kastrati ka ndare fotografite dhe videon ne Facebook, ku edhte shkruan: “E gezofsh banesen e re Marijan Bibaj me bashkeshorten Zojen dhe vajzen Gabriela nga Gjakova E veçanta e kesaj te...

‘A e dini se’, njeriu prodhon pështymë për të mbushur dy pishina! Ja disa nga kuriozitetet më të çuditshme

peshtyma-098
“A e dini se?” 1. Për të prodhuar një kile të vetme mjaltë, një bletë e vetme do të duhej të vizitonte 2 milionë lule. 2. Dhe nëse mendoni se planeti tokë është i mbipopulluar tani atëhere situata nuk po shkon drejt përmirësimit sepse popullsia pritet të rritet në 10.8 miliardë deri në vitin 2080. 3. Ju merrni frymë mesatarisht rreth 8,409,600...

Nëse jeni nga Kosova, nuk keni gjasa të merrni azil në Gjermani përveç në këtë rast

Numri i vogël i azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe të cilët në vitin 2017 e kanë arritur të drejtën për të qëndruar në Gjermani, bie në fushën e “rasteve të veçanta”. Megjithatë, as atyre nuk u është garantuar qëndrime, shkruan DW dhe shton se ata që janë refuzuar nuk munden më të marrin as vizë.Ndërkohë, sipas DW, Ligji...

Bota