Thursday, January 18, 2018
Ballina Blog Faqe 3

Hebib Ameti nga Brodeci: Urime ligji për amnisti, por unë jam i dënuar me burg të përjetshëm! (Foto)

I burgosuri i harruar Hebib Ameti nga Brodeci i uron të tjerët, ndërsa vetë ësht i dënuar përjetshëm, shkruan Gazeta Lajm. “Urime per te gjith ata qe perfitun nga ligji i Amnestis, ndersa ata që nuk i perfshiu Amnestia zoti na e lehtesoft neve dhe familjeve tona. Kshtu uroj Hebib Ameti. Menduh Thaqi me Bashkëpuntorët e ti slave Ja vranë...

Bashkëpunimi midis Maqedonisë dhe Shqipërisë në interes të europerspektivës së rajonit

Zëvendëskryeministri i obliguar për Çështje Evropiane Bujar Osmani, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë, sot u takua me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. "Presidenti Meta e përshëndeti miratimin e Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe nga ana e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, duke vlerësuar se ky është një hap përpara në demokratizimin dhe përforcimin e...

Minus 12 gradë temperaturat, epoka e akullit mbërrin tek NE..!

Reshjet e shiut dhe dëborës janë rikthyer ndjeshëm këto dy ditët e fundit, por do të përfundojnë sot në mbrëmje. Por edhe pse reshjet do të pushojnë temperaturat do të jenë shumë të ulta sa do të arrijnë vlerat -12 gradë celcius, shkruan Metoalb. Parashikimi i plotë: MOTI NE VIJIM: mbetet me vranësira dhe reshje shiu e dëborë në zonat malorederi vonë...

Vazhdojnë përplasjet në Lëvizjen Besa. Ja Çka thonë …

Vazhdojnë edhe më tej përplasjet në Lëvizjen BESA. Mbështetësit e Bilall Kasamit paralajmërojnë padi penale kundër hapjes së selisë paralele në Tetovë nga ana e siç shprehen të ashtuquajturit “krahu i Shkupit”. Abdush Demiri nga radhët e mbështetësit të Kasamit thotë se selinë e hapur ditë më parë nga mbështetësit e Kahremanit nuk e llogarisin si seli zyrtare të...

[VIDEO]: Papen e godasin ne fytyre, shikoni incidentin ne Kili

I dërguari i Vatican News në Santiago, Stefan Von Kempis, na tregon me këtë video se vizita e Papës Françesku është në faqet e para të gazetave kiliane. Ati i Shenjtë do të mbërrijë në Kili 10 minuta pas mesnate, me orën evropiane. Papen e godasin ne fytyre, shikoni incidentin ne Kili Shikoni videon: https://www.facebook.com/Ora.News.RTV/videos/1217413925050394/

Ekskluzive: Fatime Fetai sot po e “dridh” gjykatën e Kërçovës, ja pse!

Prokuroja Speciale Publike, Fatime Fetai sot është në vizitë pune në Gjykatën themelore në Kërçovë dhe sipas informacioneve që posedon “pravosudstvo.mk”, ajo gjatë kësaj vizite është shoqëruar edhe nga një zyrtar i Prokurorisë Speciale Publike. Gjatë qëndrimit të tyre në Kërçovë, prokurorja Fetai ka bë kontroll të disa lëndëve gjyqësore. Burimet kanë thënë se nuk dihet saktë se për çka...

Për pak sa nuk rrëzohet ministrja kosovare (Video)

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor për pak nuk rrëzohet teksa po rreshtohej bashkë me kolegët e saj në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Albena Reshitaj merr në thua derisa bashkë me ministrat dhe kryeministrin Ramush Haradinaj po bënin homazhe para bustit Gjergj Kastriotit Skënderbeu.

Bilall Kasami takohet me ambasadoren e Turqisë

Bilall Kasami takohet me Ambasadoren e Republikës së Turqisë znj. Tülin Erkal Kara. Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami i shoqëruar nga zyrtari i lartë i partisë Sedat Sulejmani, zhvilluan një takim miqësor me ambasadoren e Republikës të Turqisë znj. Tülin Erkal Kara. Në takim u bisedua për zhvillimet e fundit politike në Maqedoni dhe rolin konstruktiv të Lëvizjes Besa...

A mund të hapet Airbag nëse vetura bie në gropë? (Video)

Kanali Warped Perception ka testuar një Mercedes E-Class për të parë nëse Airbag do të hapet gjatë rënies në gropë. Ideja e eksperimenti ishte për të kuptuar nëse rënia me shpejtësi në një gropë të madhe mund të hapë Airbag, transmeton Express. Ky eksperiment është bërë dukë ecur në gropa disa herë me shpejtësi të madhe. Gjatë testimit është hapur Airbag...

Ja si Ramuz haradinaj ja futi vrapit në qendër të Prishtinës (VIDEO)

Kryeministrin Ramush Haradinaj jemi mësuar ta shohim duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë. Por këtë zanat ai nuk e harron as kur është në vendin e punës. Kondicionin e tij ai e tregoi edhe sot duke vrapuar në sheshin e Prishtinës. Haradinaj pas homazheve para shtatores së Skënderbeut në 550 vjetorin e vdekjes ka filluar të vrapojë për të shkuar...

Bota