Momenti kur Messi e goditi me top Ronaldon në fytyrë (FOTO)

ronaldo-BALL

Cristiano Ronaldo nuk ka qenë shumë prezent në fushë, por pas ndeshjes nëpër media ai ka qenë shumë i diskutuar.

Sidomos në rrjetet sociale po bën xhiro një video ku shihet se si Cristiano është goditur nga Messi në një nga momentet e El Clasicos.
Ishte Ronaldo ai që u pozicionua te muri i gjallë në një gjuajtje të lirë.

Si për ironi, Ronaldo u godit nga Messi në fytyrë në këtë gjuajtje të lirë.
Messi nga ana tjetër ishte njeriu i ndeshjes me dy gola dhe një asistim.

Barcelona triumfoi me rezultat 3-0 ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu duke hapur një distancë prej 14 pikësh në krye të tabelës. /Telegrafi