Barcelona prodhon smartphonin zyrtar, ky është çmimi i tij (FOTO)

barcelona-

Klubi i Barcelonës ka bërë diçka shumë interesante.Katalunasit kanë vendosur ta lansojnë në treg smartphonin zyrtar.Ai është i përbërë prej ari 18 karatësh, transmetojnë mediat spanjolle.Gjithçka në telefon, duke u nisur nga ngjyra, gjuha e ikonat, janë katalunase.Ai ka një snapdragon 600 chipset, bashkë me 4 GB ram dhe 64 GB memorje.

Telefoni ka dy kamera, një përpara dhe një në pjesën e epërme, me një sensor IMMP39.Çmimi i telefonit është rreth 520 dollarë.