“A ja bëni hallall?”, futbollisti turk nuk i mban dot lotët (VIDEO)

Kur do festonte 33-vjetorin e lindjes, futbollisti i famshem turk, Umut Bulut, i dha lamtumiren e fundit babait te tij, Kemal Bulut, i cili u vra në sulmin terrorist në Ankara
Namazi i xhenazese u fal ne vendlindjen e futbollistit te famshem te Galatasaray, Kayseri, ndersa moren pjese edhe emra te tjere te njohur te futbollit turk si Fatih Terim apo Selcuk Inan.
Ne momentin kur imami i xhamise perseriti tre here pyetjen “A ja beni hallall?”,futbollisti nuk mundi ti mbante dot lotet.
Kemal Bulut u percoll per ne banesen e fundit i mbuluar me flamurin e Turqise dhe Galatasarayit