Saturday, January 20, 2018
Ballina Blog

Mushkëri për çdo shtëpi: Tri lule të cilat pastrojnë ajrin nga helmet, patjetër duhet t’i keni në dhomë!

Jo vetëm që janë të mira për përmirësimin e cilësisë së ajrit, por edhe eliminojnë helmet, avujt kimikë, mikrobet nga ajri, sporet e mykut, por krahas kësaj edhe sjellin lagështinë e ajrit në nivel të përshtatshëm. Lulet zakonisht i mbajnë në dhomën e ditës dhe në korridor, mirëpo të gjitha që u thanë më sipër është arsye që ndonjë syresh...

Mashtronte qytetarët duke u shtirur si i paralizuar, policët arrestojnë lypësin që ecë si çdo njeri tjetër (Video)

Pasi i premtuan se do ta ndihmojnë, një burrë i vetëshpallur “lypsar invalid”, papritmas filloi të ecë si çdo njeri tjetër dhe atë në prezencë të policisë. Ky moment i pazakontë është filmuar me kamerë amatore në rrugët e qytetit kinez Luzhoi në provincën Sichuan, transmeton Telegrafi. Por, sikur kjo të mos mjaftonte, janë publikuar është pamjet e filmuara kohë më...

Shijoni vikendin në Shkup me 70% zbritje çmimesh

Qendra tregtare “Skopje City Mall” ka organizuar ditët e çmendura të blerjeve. Që nga 19 janari, Skopje City Mall hap thirrjen e fundit për blerje me zbritje deri në 70%, për të gjitha rezervat e dyqaneve. Kjo ngjarje përfshin zbritje çmimesh në veshje, aksesorë, këpucë, pajisje sportive, aksesorë modern, pajisje shtëpiake, dhe me një fjalë, gjithçka që ju do të...

Qeshni me lot! Bëri një makinë prej bore, shihni çfarë bëri policia (FOTO)

Një skulptor nga Montreali, Kanada, i quajtur Simon Laprise, vendosi të shfrytëzojë borën e rënë gjatë stuhisë së madhe që ra në qytet fundjavën e kaluar, duke realizuar një makinë. Mirëpo, rregullat në qytet thonë se në rast bore, makinat nuk duhen parkuar pranë vendbanimeve, në mënyrë që të lehtësojnë punën e borëpastruesve. Duke qenë se policia patrullon gjatë gjithë kohës,...

Mehdi Gurra: Islami po shkatërrohet, në Tiranë ka 114 kisha dhe vetëm 7 xhami

Kreu i fondacionit ‘ALSAR’, Mehdi Gurra, në një deklaratë ka thënë se muslimanët shqiptarë po lagrohen nga islami. Në një video të postuar nga ‘Orthodoks Albania’, Gurra shprehet se islami në Shqipëri është në një moment katastrofe. Kjo, vjen sepse shumë shqiptarë po largohen nga islami, ndërsa popullsia e krishterë është në rritje. Ai thotë se po largohen nga Shqipëria Hasani, Muhamedi,...

Strugë, këngë të krishtere në gjuhën shqipe,Zaev dhe Merko prezent (VIDEO)

Me interpretimin e këngëve krishtere në gjuhën maqedonase dhe shqipe sot Struga ndryshe nga vitet e kaluara kremtoi festën “Uji i Bekuar”, gjegjësisht ditën kur në lumin Jordan u pagëzua Jezu Krishti. Në manifestimi për hedhjen e kryqit në ujë që u organizua në lumin Drini i Zi, ku morën pjesë edhe delegacioni qeveritarë i kryesuar nga kryeministri Zoran...

‘Fiks Fare’ nuk ia fal ‘gabimin’ deputetit Nexhbedin Karemani (Video)

Ka vazhduar seria e gafeve të politikanëve të Maqedonisë, edhe atë duke u bërë pjesë e emisionit thumbues ‘Fiks Fare’ që emetohet në Top Channel të Shqipërisë. Kësaj radhe në shënjestër të gallatës është deputeti i Lëvizjes Besa, Nexhbedin Kahremani, gjegjësisht personi që pretendon të merr pozitën e kryetarit të kësaj lëvizje me klanin e Shkupit, shkruan Fol. Nexhbedin Kahremani,...

Albanofobi, fytyra e vërtetë e liderit të ri të VMRO-së!

Kryetari i ri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën për „Nezavisen vesnik“ akuzoi pushtetin se qëllimisht i provokon që ta braktisin Kuvendin. Mickoski paralajmëron se organet partiake së shpejti do të marrin vendimin përfundimtar për atë nëse do të kthehen Kuvend, ose do të vazhdojnë me bojkotin e punës së Parlamentit. Sipas tij, ligji për gjuhët është jokushtetues, e ndryshon karakterin...

Shqiptari i Maqedonisë e merr një lajm të mirë nga Zvicra

zvicra-09
Gjykata federale zvicerane i ka lejuar një personi të dënuar në vitin 1994 për vrasje në Maqedoni, që t`i bashkohet familjes së vet në Zvicër. Një shtetas maqedonas, i cili para më tepër se njëzet vitesh kishte kryer një vrasje në Maqedoni, mund t`i bashkohet bashkëshortes dhe fëmijëve të vet në Zvicër. Gjykata federale zvicerane i ka dhënë dritë jeshile Kantonit të Schaffhausenit...

Gjermania kërkon punëtorë sezonal, rroga deri në 4 mijë euro

Ndërmarje gjermane kërkojnë punëtorë sezonalë, përcjell Aktuale.mk. Kërkohet punëtorë të ndërtimtarisë, medicinal, punëtorë në aeroport, depo dhe kinema. Për gjitha këto vende pune ju nevojitet njohje minimale e gjuhës, gjegjësisht testin A1, transmeton Aktuale.mk. Rrogat lëvizin nga 3 mijë e përpjetë, ndërkaq shpalljet për punë mund ti gjeni nëlinkun e mëposhtëm./Faktor.mk/

Bota